Yüksekokulumuz  2 yıllık ön lisans eğitimi vermek üzere 28.11.1982 tarihinde 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu çerçevesinde kurulmuştur. 1995 yılına kadar Maliye–Gümrük programlarında eğitim veren okulumuz ara verdiği eğitim - öğretim faaliyetine 2011-2012 yılından itibaren Maliye Programına öğrenci alarak yeniden başlamıştır.

Maliye Meslek Yüksekokulu Ankara’nın Beşevler semtinde Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F. binasında yer almaktadır.  Metro, otobüs ve minibüs ile Ankara’nın her yerine ulaşımı rahat bir konumdadır. Yüksekokulumuzun merkezi konumu dolayısıyla öğrencilerimiz çok sayıda resmi – özel yurtta barınma imkânına sahiptir. Öğrencilerimiz, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nin fiziki olanaklarından faydalanabilmektedirler. Çalışma salonları, bilgisayar laboratuarları, internet odası, öğrenci yemekhanesi ve kantinler öğrencilerimizin istifadesine açıktır.

Misyon

Bilim ve teknolojiden faydalanarak, çağdaş uygarlığı hedefleyen ülkemizin ihtiyaç duyduğu ara eleman açığını kapatmak için nitelikli bireyler yetiştirmektir.

Vizyon

Teknolojik ve bilimsel gelişmelere açık, mesleki anlamda gelişmeleri takip eden, yenilikçi ve örnek bir Meslek Yüksekokulu olmak, kaynaklarımızı amaçlarımız için en verimli şekilde ve hukuka uygun olarak kullanmaktır.